MBKB: Fort Worth Trinity Valley Shootout

Thursday, November 29
First Round
(G1) Arlington Oakridge School 71, Fort Worth Trinity Valley School JV 27
(G7) Regents School of Austin 80, Cedar Hill DasCHE 43
(G5) Colleyville Covenant Christian 74, Fort Worth THESA Riders 61
(G6) Irving Cistercian 66, Weatherford Express 40
(G3) Grapevine Faith Christian 77, Fort Worth Calvary Academy 18
(G2) Fort Worth North Side HS 48, Arlington Pantego Christian 24
(G8) Fort Worth Trinity Valley School 88, Fort Worth THESA Riders JV 31
(G4) Westlake Academy 68, Dallas The Covenant School 30

Friday, November 30
Consolation Quarterfinals
(G11) Fort Worth Trinity Valley School JV vs. Cedar Hill DasCHE, 4:30 p.m. North
(G10) Fort Worth THESA Riders vs. Weatherford Express, 3:00 p.m. South
(G13) Fort Worth Calvary Academy vs. Arlington Pantego Christian, 6:00 p.m. South
(G12) Fort Worth THESA Riders JV vs. Dallas The Covenant School, 4:30 p.m. South
Championship Quarterfinals
(G9) Arlington Oakridge School vs. Regents School of Austin, 3:00 p.m. North
(G15) Colleyville Covenant Christian vs. Irving Cistercian, 7:30 p.m. South
(G14) Grapevine Faith Christian vs. Fort Worth North Side HS, 6:00 p.m. North
(G16) Fort Worth Trinity Valley School vs. Westlake Academy, 7:30 p.m. North

Saturday, December 1
Loser’s Bracket Consolation Games
(G17) Loser of G11 vs. Loser of G10, 8:30 a.m. South
(G18) Loser of G13 vs. Loser of G12, 8:30 a.m. North
Consolation Semifinals
(G19) Winner of G11 vs. Winner of G10, 10:00 a.m. South
(G20) Winner of G13 vs. Winner of G12, 10:00 a.m. North
Championship Semifinals
(G21) Winner of G9 vs. Winner of G15, 11:30 a.m. South
(G22) Winner of G14 vs. Winner of G16, 11:30 a.m. North
Additional Loser’s Bracket Consolation Games
(G24) Winner of G17 vs. Winner of G18, 1:00 p.m. North
(G23) Loser of G17 vs. Loser of G18, 1:00 p.m. South
Winner’s Bracket Consolation Games
(G25) Loser of Game 9 vs. Loser of G15, 2:30 p.m. North
(G26) Loser of Game 14 vs. Loser of G16, 2:30 p.m. South
Consolation Game
(G27) Loser of G19 vs. Loser of G20, 4:00 p.m. South
Consolation Championship
(G28) Winner of G19 vs. Winner of G20, 4:00 p.m. North
Seventh Place Game
(G29) Loser of G25 vs. Loser of G26, 5:30 p.m. South
Fifth Place Game
(G30) Winner of G25 vs. Winner of G26, 5:30 p.m. North
Third Place
(G31) Loser of G21 vs. Loser of G22, 7:00 p.m. North
Championship
(G32) Winner of G21 vs. Winner of G22, 8:30 p.m. North