FB: 2019 TAPPS Division III All-State Team

First Team Offense
OL – Seth Bower, Sr., Geneva School of Boerne
OL – Harley Rowden, Sr., Lubbock Trinity Christian
OL – Noah Vossen, Sr., Arlington Pantego Christian
OL – Matthew Hopper, Sr., League City Bay Area Christian
OL – Noah Plsek, Sr., Waco Reicher Catholic
QB – Alex Timmons, Sr., Lubbock Christian School
B – Justin Franco, Sr., Lubbock Trinity Christian
B – Jonah Harrison, Sr., Arlington Pantego Christian
B – Dane Jackson, Jr., The Woodlands Christian Academy
B – Darrian Lowe, Sr., Dallas Shelton School
WR – Cash Howard, Sr., Lubbock Christian School
WR – Tahj Chambers, Sr., Arlington Grace Prep Academy
WR – Joel Calderon, Sr., Geneva School of Boerne
WR – Caleb Chappelle, Sr., The Woodlands Christian Academy
TE – Zeke Lott, Sr., Lubbock Christian School
ATH – Chad Barone, Jr., Geneva School of Boerne
K – Stratton Butaud, Jr., The Woodlands Christian Academy

First Team Defense
DL – Ethan Hummel, Sr., The Woodlands Christian Academy
DL – Jaden Scarlett, So., Flower Mound Coram Deo Academy
DL – Tyler Harrigan, Jr., Dallas Shelton School
DL – Noah Plsek, Sr., Waco Reicher Catholic
DL – Jayden Jones, Jr., Arlington Pantego Christian
LB – Josh Lopez, Sr., Geneva School of Boerne
LB – Zeke Lott, Sr., Lubbock Christian School
LB – Myion Hicks, Jr., Arlington Pantego Christian
LB – Noah Melancon, Sr., League City Bay Area Christian
LB – Joseph Hohne, Sr., Geneva School of Boerne
DB – Cash Howard, Sr., Lubbock Christian School
DB – Daryn Carruthers, Jr., Arlington Grace Prep Academy
DB – Joel Calderon, Sr., Geneva School of Boerne
DB – Caleb Chappelle, Sr., The Woodlands Christian Academy
DB – Aidan Christal, So., Geneva School of Boerne
P – Will Fargason, Sr., Lubbock Trinity Christian

Second Team Offense
OL – Ethan Hummel, Sr., The Woodlands Christian Academy
OL – Cason Jones, Sr., Lubbock Christian School
OL – Kyle Lehew, Jr., Arlington Grace Prep Academy
OL – Jack Scarborough, Sr., Austin Texas School for the Deaf
OL – Colby Gorman, So., The Woodlands Christian Academy
QB – Aaron Monsivaiz, Sr., The Woodlands Christian Academy
B – Russell Rohde, Jr., Austin Texas School for the Deaf
B – Cooper Walthall, Sr., Flower Mound Coram Deo Academy
B – Myion Hicks, Jr., Arlington Pantego Christian
B – Zachary Menefee, So., Houston Lutheran High North
WR – Jack Herrington, Jr., Flower Mound Coram Deo Academy
WR – Daniel Calabrese, Jr., Colleyville Covenant Christian
WR – Easton Myrick, Sr., Geneva School of Boerne
WR – Caedmon Parker, Jr., The Woodlands Christian Academy
TE – Justin Gilliland, Sr., Houston Northland Christian
ATH – Alex Lack, Jr., Lubbock Christian School
K – Tori Soland, Jr., Arlington Pantego Christian

Second Team Defense
DL – Jack Scarborough, Sr., Austin Texas School for the Deaf
DL – Kyle Sink, Sr., League City Bay Area Christian
DL – Caleb Wood, Sr., Lubbock Christian School
DL – Travis Ratteree, Sr., Geneva School of Boerne
DL – Zach Fly, Sr., Geneva School of Boerne
LB – Marshall Tovar, Sr., Willow Park Trinity Christian Academy
LB – Mark Williams, Sr., Dallas Shelton School
LB – Aaron Monsivaiz, Sr., The Woodlands Christian Academy
LB – Andrew Mainord, Sr., Flower Mound Coram Deo Academy
LB – Ben Turner, Sr., Arlington Grace Prep Academy
DB – Davis Reeves, Jr., Lubbock Trinity Christian
DB – Daniel Calabrese, Jr., Colleyville Covenant Christian
DB – Xavier Neal, So., Houston Lutheran High North
DB – Caedmon Parker, Jr., The Woodlands Christian Academy
DB – Zach Ledbetter, Jr., Flower Mound Coram Deo Academy
P – Gio Jabbour, So., Spring Frassati Catholic

Honorable Mention Offense
OL – Brayden Smalley, So., Willow Park Trinity Christian Academy
OL – Eric Reed, Sr., Colleyville Covenant Christian
OL – Cade Nichols, Sr., Geneva School of Boerne
OL – Tanner Pool, Sr., League City Bay Area Christian
OL – Seth Ramsey, Sr., Geneva School of Boerne
QB – Caleb Stith, Sr., Colleyville Covenant Christian
B – Marshall Tovar, Sr., Willow Park Trinity Christian Academy
B – Kodi Lee, Sr., Austin Texas School for the Deaf
B – Andrew Brown, Sr., League City Bay Area Christian
B – Brock Amberlang, Jr., Geneva School of Boerne
WR – Davis Reeves, Jr., Lubbock Trinity Christian
WR – Austin Scheets, Jr., Colleyville Covenant Christian
WR – Jackson Young, Jr., Geneva School of Boerne
WR – Xavier Neal, So., Houston Lutheran High North
TE – Jayden Jones, Jr., Arlington Pantego Christian
ATH – Will Harris, Sr., Houston Lutheran High North
K – Will Fargason, Sr., Lubbock Trinity Christian

Honorable Mention Defense
DL – Hunter Mastin, Fr., Lubbock Trinity Christian
DL – Kyle Lehew, Jr., Arlington Grace Prep Academy
DL – Joe Cassidy, So., Spring Frassati Catholic
DL – Noah Vossen, Sr., Arlington Pantego Christian
DL – Ezekiel Jurado, So., The Woodlands Christian Academy
LB – Brandon Brentham, Jr., Austin Texas School for the Deaf
LB – Justin Gilliland, Sr., Houston Northland Christian
LB – Jacob Mitcham, Jr., Fort Worth Temple Christian
LB – Kaden Paladini, So., Arlington Pantego Christian
LB – Robert Alston, Jr., Houston Lutheran High North
DB – Andrew Anderson, Jr., Willow Park Trinity Christian Academy
DB – Kodi Lee, Sr., Austin Texas School for the Deaf
DB – Will Harris, Sr., Houston Lutheran High North
DB – Josh Nate, Sr., Geneva School of Boerne
DB – William Balthrope, Sr., Dallas Shelton School
P – Gino Dipollino, Jr., San Marcos Academy