FB: 2018 TAPPS 6-Man Playoffs

Division I
First Round
Sugar Land Logos Preparatory Academy 66, Hill Country Christian School of Austin 16
Dallas Lutheran High School, bye
Houston Emery/Weiner School 69, Dallas Lakehill Prep 20
Austin Veritas 46, Denton Calvary Prep 0
Amarillo San Jacinto Christian Academy 50, Marble Falls Faith Academy 0
Giddings State School 61, Round Rock Christian Academy 6
Gainesville Lone Star North 62, San Antonio Lutheran High School 12
Waco Vanguard College Prep 42, Katy Faith West Academy 32

Quarterfinals
Dallas Lutheran High School 97, Sugar Land Logos Preparatory Acdaemy 52
Austin Veritas Academy 22, Houston Emery/Weiner School 21
Giddings State School 71, Amarillo San Jacinto Christian Academy 50
Gainesville State School North 80, Waco Vanguard College Prep 63

Semifinals
Dallas Lutheran High School vs. Austin Veritas Academy, Friday, Nov. 30, 7:00 p.m., Rocket Stadium, Robinson
Giddings State School vs. Gainesville State School North

Championship
TBD vs. TBD, Thursday, Dec. 6, 3:00 p.m., Midway High School-Panther Stadium, Hewitt

Division II
First Round
Watauga Harvest Christian, bye
Kerrville Our Lady of the Hills Catholic 73, Conroe Covenant Christian 36
Waco Live Oak Classical School 62, Bryan Allen Academy 36
Bulverde Bracken Christian 70, Lake Jackson Brazosport Christian 16
Huntsville Alpha Omega Academy, bye
Bryan St. Joseph Catholic 72, Granbury North Central Texas Academy 38
Abilene Christian High School 62, Temple Holy Trinity Catholic 14
New Braunfels Christian Academy 64, Longview Christian Heritage Classical School 14

Quarterfinals
Watauga Harvest Christian 69, Kerrville Our Lady of the Hills Catholic 31
Bulverde Bracken Christian 52, Waco Live Oak Classical School 0
Huntsville Alpha Omega Academy 64, Bryan St. Joseph Catholic 22
New Braunfels Christian Academy 71, Abilene Christian High School 38

Semifinals
Watauga Harvest Christian vs. Bulverde Bracken Christian, Friday, Nov. 30, 6:00 p.m., Holy Trinity Catholic School, Temple
Huntsville Alpha Omega Academy vs. New Braunfels Christian Academy, Friday, Nov. 30, 3:30 p.m., Allen Academy, Bryan

Championship
TBD vs. TBD, Thursday, Dec. 6, 11:00 a.m., Midway High School-Panther Stadium, Hewitt

Division III
First Round
Irving Faustina Academy 56, Lubbock Kingdom Prep 28
Wichita Falls Notre Dame 65, Tyler East Texas Christian 19
Weatherford Christian Academy, bye
Longview Trinity School of Texas 68, Wichita Falls Wichita Christian 20
Cedar Park Summit Christian Academy, bye
Bulverde Living Rock Academy 67, Orange Community Christian 18
Fredericksburg Heritage Christian 51, Dallas Tyler Street Christian Academy 6
Baytown Christian Academy 92, Greeville Christian School 0

Quarterfinals
Irving Faustina Academy 72, Wichita Falls Notre Dame 22
Weatherford Christian Academy 52, Longview Trinity School of Texas 6
Cedar Park Summit Christian Academy 64, Bulverde Living Rock Academy 41
Baytown Christian Academy 61, Fredericksburg Heritage Christian 14

Semifinals
Irving Faustina Academy vs. Weatherford Christian Academy, Thursday, Nov. 29, 7:00 p.m., Polytechnic High School, Fort Worth
Cedar Park Summit Christian Academy vs. Baytown Christian Academy, Friday, Nov. 30, 7:30 p.m., Allen Academy, Bryan

Championship
TBD vs. TBD, Thursday, Dec. 6, 7:00 p.m., Midway High School-Panther Stadium, Hewitt