2018 SPC Composite Football Schedule

Friday, August 24
Tulsa (Okl.) Holland Hall at Oklahoma City (OKl.) Casady School, 7:30 p.m.

Saturday, August 25
Bellaire Episcopal at Asheville (NC) Christ School, 2:00 p.m.

Friday, August 31
Addison Greenhill School at Valliant (Okl.), 7:00 p.m.
Arlington Grace Prep at Arlington Oakridge, 7:00 p.m.
Austin Saints, idle
Bellaire Episcopal at Navasota, 7:00 p.m.
Colleyville Covenant Christian at Irving Cistercian, 7:30 p.m.
Episcopal School of Dallas at Addison Trinity Christian, 7:00 p.m.
Fort Worth Country Day School at Fort Worth Christian, 7:30 p.m.
Fort Worth Trinity Valley School at Grapevine Faith Christian, 7:30 p.m.
Houston Christian at Houston Lutheran South Academy, 7:00 p.m.
Houston Kinkaid School at Fort Worth Nolan, 7:00 p.m.
Houston St. John’s School at Tomball Concordia Lutheran, 7:30 p.m.
Oklahoma City (Okl.) Casady School at Dallas St. Mark’s School of Texas, 7:00 p.m.
Spring Frassati Catholic at The Woodlands John Cooper School, 7:00 p.m.

Friday, September 7
Austin Saints at Addison Greenhill School, 7:00 p.m.
Colleyville Covenant Christian at Arlington Oakridge, 7:00 p.m.
Dallas Parish Episcopal School at Episcopal School of Dallas, 7:00 p.m.
Dallas St. Mark’s School of Texas at Irving Cistercian, 7:00 p.m.
Fort Worth Southwest Christian at Fort Worth Trinity Valley School, 7:30 p.m.
Grapevine Faith Christian at Fort Worth Country Day School, 7:00 pm.
Houston Christian at Cypress Christian School, 7:00 p.m.
Houston Second Baptist at Houston St. John’s School, 7:00 p.m.
Houston Westbury Christian at Houston Kinkaid School, 7:00 p.m.
Oklahoma City (Okl.) Seeworth Academy at Oklahoma City (Okl.) Casady School, 7:00 p.m.
Pasadena Sam Rayburn at Bellaire Episcopal, 7:00 p.m.
The Woodlands John Cooper School at Magnolia Legacy Prep, 7:00 p.m.

Friday, September 14
Arlington Oakridge at Fort Worth Southwest Christian, 7:00 p.m.
Austin Saints at Shiner St. Paul, 7:30 p.m.
Dallas St. Mark’s School of Texas, idle
Episcopal School of Dallas at Fort Worth Country Day School, 7:00 p.m.
Fort Worth Trinity Valley School at Regents School of Austin, 7:00 p.m.
Houston Kinkaid School at Houston St. Thomas, 7:00 p.m.
Houston St. John’s School at Austin Hyde Park School, 7:00 p.m.
Houston St. Pius X at Bellaire Episcopal, 7:00 p.m.
Houston The Village School at Houston Christian, 7:00 p.m.
Irving Cistercian at Addison Greenhill School, 7:00 p.m.
League City Bay Area Christian at The Woodlands John Cooper School, 7:00 p.m.
Oklahoma City (Okl.) Casady School, idle

Friday, September 21
Arlington Oakridge, idle
Bellaire Episcopal at Episcopal School of Dallas, 7:00 p.m.
Dallas St. Mark’s School of Texas at Houston Kinkaid School, 7:00 p.m.
Fort Worth Country Day School at The Woodlands John Cooper School, 7:00 p.m.
Houston Christian at Addison Greenhill School, 7:00 p.m.
Houston St. John’s School, idle
Irving Cistercian at Austin Saints, 7:30 p.m.
Oklahoma City (Okl.) Casady School at Fort Worth Trinity Valley School, 7:00 p.m.

Friday, September 28
Addison Greenhill School at Bellaire Episcopal, 7:00 p.m.
Arlington Oakridge at Oklahoma City (Okl.) Casady School, 7:00 p.m.
Austin Saints at Fort Worth Trinity Valley School, 7:00 p.m.
Episcopal School of Dallas at Houston Kinkaid School, 7:00 p.m.
Fort Worth Country Day School at Fort Worth Southwest Christian, 7:30 p.m.
Houston St. John’s School at Dallas St. Mark’s School of Texas, 7:00 p.m.
Houston Westbury Christian at Houston Christian, 7:00 p.m.
The Woodlands John Cooper School at Irving Cistercian, 7:00 p.m.

Friday, October 5
Addison Greenhill School vs. Episcopal School of Dallas, TBA
Arlington Oakridge at The Woodlands John Cooper School, 7:00 p.m.
Bellaire Episcopal at Houston St. John’s School, 7:00 p.m.
Fort Worth Country Day School at Austin Saints, 7:00 p.m.
Fort Worth Trinity Valley School, idle
Houston Christian at Dallas St. Mark’s School of Texas, 7:00 p.m.
Houston Kinkaid School at Tomball Concordia Lutheran, 7:00 p.m.
Oklahoma City (Okl.) Casady School at Irving Cistercian, 7:00 p.m.

Thursday, October 11
Fort Worth Trinity Valley School at Arlington Oakridge, 7:00 p.m.

Friday, October 12
Austin Saints at Episcopal School of Dallas, 7:00 p.m.
Dallas St. Mark’s School of Texas at Bellaire Episcopal, 7:00 p.m.
Houston Kinkaid School at Addison Greenhill School, 7:00 p.m.
Houston St. John’s School at Houston Christian, 7:00 p.m.
Irving Cistercian at Fort Worth Country Day School, 7:00 p.m.
Oklahoma City (Okl.) Casady School vs. The Woodlands John Cooper School at Apogee Stadium, Denton, 7:00 p.m.

Friday, October 19
Addison Greenhil School at Houston St. John’s School, 7:00 p.m.
Austin Saints at Arlington Oakridge, 7:00 p.m.
Dallas St. Mark’s School of Texas, idle
Episcopal School of Dallas at Houston Christian, 7:00 p.m.
Fort Worth Country Day School at Oklahoma City (Okl.) Casady School, 7:00 p.m.
Houston Kinkaid School at Bellaire Episcopal, 7:00 p.m.
Irving Cistercian at Dallas HSAA, 7:30 p.m.
The Woodlands John Cooper School at Fort Worth Trinity Valley School, 7:00 p.m.

Friday, October 26
Arlington Oakridge at Fort Worth Country Day School, 7:00 p.m.
Bellaire Episcopal, idle
Dallas St. Mark’s School of Texas at Addison Greenhill School, 7:00 p.m.
Fort Worth Trinity Valley School at Irving Cistercian, 7:00 p.m.
Houston Christian at Houston Kinkaid School, 7:00 p.m.
Houston St. John’s School at Episcopal School of Dallas, 7:00 p.m.
Oklahoma City (Okl.) Casady School at Austin Saints, 7:30 p.m.
The Woodlands John Cooper School, idle

Friday, November 2
Addison Greenhill School at Oklahoma City (Okl.) Casady School, 7:00 p.m.
Austin Saints at The Woodlands John Cooper School, 7:00 p.m.
Bellaire Episcopal at Houston Christian, 7:00 p.m.
Episcopal School of Dallas at Dallas St. Mark’s School of Texas, 7:00 p.m.
Fort Worth Trinity Valley School at Fort Worth Country Day School, 7:00 p.m.
Houston Kinkaid vs. Houston St. John’s School at Rice Stadium, Houston, 7:00 p.m.
Irving Cistercian at Arlington Oakridge, 7:00 p.m.