2018 NCHC Basketball Big South Regional Results

National Christian Homeschool Basketball Championships
Big South Regional РMansfield and Fort Worth, Texas РVarsity (18-Under) Only 
February 22-24, 2018 

BOYS
Gold/Silver Play-In
Fort Bend FBCHA Eagles (#1) 61, San Marcos (#16) 40
Dallas HSAA (#2) 49, Weatherford Express (#15) 44
Dallas CHANT (#3) 66, Austin Royals Black (#14) 57
College Station Aggieland Panthers (#4) 83, San Antonio FEAST Patriots Red (#13) 50
Dallas Thunder (#5) 64, Dallas DasCHE Spartans (#12) 49
Odessa New Way Eagles (#6) 86, Saline County (AR) SCCHEA Warriors (#11) 71
CHSM (#7) 58, Tulsa (OK) Noah Jaguars (#10) 39
Lubbock Titans (#8) 79, Houston HCYA Warriors (#9) 65

First Round – GOLD
FBCHA Eagles (#1) 60, Lubbock Titans (#8) 55
Aggieland Panthers (#4), Dallas Thunder (#5) 71
Odessa New Way Eagles (#6) 69, CHANT Chargers (#3) 65
Dallas HSAA (#2) 60, CHSM Crimson Knights (#7) 48

Division I Play-In
Weatherford Express (#15) 59, San Antonio NOVA (#18) 52
San Marcos (#17) 60, Houston Salt & Light (#18) 56

Division II-A/II-B Play-In
Fort Worth THESA Riders (#1) 65, Texas Alliance of Christian Athletes (#8) 38
Lake Houston Conquerors (#7) 54, Tyler HEAT (#2) 52
PT Warriors (#3) 48, PCA (La.) Paladins (#6) 37
Houston CHSA Wolverines (#4) 65, Mount Pleasant CHAAMP Hawks 55

First Round – DIVISION II-A
Houston CHSA Wolverines (#8) 50, Houston Salt & Light (#1) 46
Fort Worth THESA Riders (#5) 65, SWLA Knights (#4) 45
Lake Houston Conquerors (#6) 63, San Angelo Saints (#3) 52
San Antonio NOVA (#2) 65, PT Warriors (#7) 47

First Round – DIVISION III
Team USA (#8) 52, AHSA Sons (#1) 38
Austin Royals 18U Purple (#4) 59, Aggieland WEST Panthers (#5) 58
CHESS Knight (#3) 50, Paris Warriors (#6) 43
FEAST Patriots White (#2) 75, Lake Houston Conquerors (#7) 48

GIRLS
Gold/Silver Play-In

Austin Royals (#3) 73, Team USA Blue (#14) 22
SWLA Knights (#4) 48, CHSA Wovlerines (#13) 40
San Marcos Panthers (#5) 80, Paris Warriors (#12) 69
San Antonio NOVA (#6) 60, PCA (La.) Paladins (#11) 31
CHESS Lady Knights (#7) 57, AHSA Angels (#10) 26
RUSH (#9) 61, NOAH Jaguars (#8) 56

Division III Play-In
CHESS Knights II (#9) 37, FBCHA Eagles (#8) 33

First Round — GOLD
Dallas HSAA Blue Angels (#1) 60, RUSH (#8) 48
San Marcos Panthers (#5) 50, SWLA Knights (#4) 47
San Antonio NOVA (#6) 58, Austin Royals (#3) 52
Dallas Thunder (#2) 62, CHESS Lady Knights (#7) 45

First Round – DIVISION III
Aggieland Panthers (#1) 52, CHESS Knights II (#8) 14
Weatherford Express (#5) 65, Amarillo Flames (#4) 33
HEAT (#6) 45, Van Zandt Warriors (#3) 22
Odessa New Way Eagles (#2) 42, CHAAMP Hawks (#7) 33